İzmir İş Güvenliği Uzmanı

Organize Medikal Osgb 2013 yılında İzmir'in Karşıyaka ilçesinde Eralp Osgb ünvanıyla hizmet vermeye başlamıştır. 2021 yılının Temmuz ayı itibariyle  iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini, Yeni Mahalle Mah. Eski Havaalanı Cad. No:88/A Çiğli İzmir adresinde sürdürmektedir. Şirketimiz bünyesinde A-B-C sınıfı uzmanlar (az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinde hizmet verme yetkisine sahip) hizmet vermekte olup, tamamı iş güvenliği ve sağlığı ile işçi eğitimi konusunda derin tecrübeye sahiptir.

Tüm hizmetlerimizin koordinasyon ve kontrolleri Dr.Gülhan Tunç Eralp ve A sınıfı uzman Emekli İş Baş Müfettişi Bülent Özgen tarafından yürütülmektedir.

Gerek sayın Bülent Özgen, gerek Dr.Gülhan Tunç Eralp ve gerekse diğer uzman ve işyeri hekimlerimizin tecrübesi ve daha önce kariyerlerinde kamu kurumlarında ( Çalışma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı vs) çalışmış olmaları (örneğin Sayın Bülent Özgen 30 yıllık Baş Müfettişlik deneyimi) sebebiyle, ilgili kamu kuruluşlarınca işyerlerinizde yapılacak denetimlerde;

Kamu yetkililerinin hangi nokta ve esaslara dikkat ettiği, kesilebilecek cezalara neden olan uygulamalar hakkında kapsamlı bir bilgiye sahiptirler. Firmamızın tarafınıza vermiş olduğu hizmet, tüm kurumsal kriterleri taşımakta, 7 gün 24 saat kesintisiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Firmamızı diğer firmalardan ayıran önemli özelliklerden bir tanesi de kurumsal yapıya sahip olmasıdır. Ayrıca danışmanlık hizmetimizin başlamısıyla birlikte istediğiniz an tarafımıza ulaşabilmeniz, sorunlarınıza hızlı ve süratli cevap almanızdır. Detaylı risk analizi ve acil eylem planı raporları eksiksiz hazırlanmakta,raporun içeriği ve uygulanabilirliği hakkında işveren ya da vekiline ayrıntılı sunum yapılmakta, işçi eğitimlerinde kolaya kaçılmadan iş saatlerinize uygun programlarla ciddi eğitimlerin sunulması firmamızca yerine getirilmektedir. Tüm eğitimlerimiz video kaydına alınmakta; riskli işlerde görev yapan işçilerinize ayrıca özel zaman ayrılarak kayıt esnasında ekipmanları teslim edilmekte böylece doğacak kazalara karşı sorumluluğunuzun minimuma indirilmesi amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra, değişen mevzuat firmamızca sıkı bir şekilde takip edilmekte, tarafınıza vermiş olduğumuz hizmette değişen mevzuat uyarınca güncellenmesi gereken işlemler tarafınıza süratle hatırlatılmaktadır. (iş yeri eklentileri, yeni departman oluşumu, yeni işçi alımı ve eğitimi, yeni ekipman alımı vs gibi) Firmamızın misyonu “İnsan Hayatı ve Sağlığından Daha Önemli Hiçbir Şeyin Olmadığıdır” Bu ilke doğrultusunda firmamızın vereceği hizmetten hiç bir kuşkunuzun olmayacağını taahhüt eder, sizinle çalışmaktan mutluluk duyarız.

Sağlıklı ve Güvenli bir iş yaşamı dileriz

HİZMETLERİMİZ

İŞYERİ HEKİMLİĞİ

6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu işverenlere işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sağlanmasını zorunlu kılmaktadır. Bu kapsamda iş yerlerinde işyeri hekimi hizmeti sağlamak kanuni bir zorunluluktur. İşverenler, iş yerinde belirlenen kriterlere uygun işyeri hekimi bulundurmamaları halinde OSGB’lerden iş yeri hekimliği hizmetleri alabilirler.

İNCELE
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 6, 7 ve 8'inci maddeleri gereğince işverenler iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sağlamakla yükümlüdür. İş güvenliği uzmanlığı hizmetleri 6331 sayılı kanun ve bu kanun kapsamındaki yönetmeliklerle belirlenmiştir.

İNCELE
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

Çalışanların çalışma şartlarına uygun olarak iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimlerini almaları iş kazalarını ve meslek hastalıklarını azaltarak daha güvenli bir çalışma ortamı sağlayacak, aynı zamanda işyerindeki yaşam kalitesini ve iş verimliliğini de büyük ölçüde artıracaktır.

İNCELE
RİSK ANALİZİ

Risk Analizi; iş kazalarını önlemenin ve bu kazalara karşı tedbir almanın ayrılmaz bir parçasıdır. Resmi Gazetenin 29.12.2012 tarih ve 28512 sayılı basımı ile resmi bir kimliğe kavuşan "Risk Analizi" kavramı, İş Sağlığı ve Güvenliğinin de temel taşlarından biridir.

İNCELE
ACİL DURUM EYLEM PLANI

Acil durum; işletme çalışanları, müşteriler, ziyaretçiler veya halk arasında ölüm veya ciddi yaralanmalara neden olabilecek veya işlerin durmasına, işletme faaliyetlerinin aksamasına, fiziksel veya çevresel olarak zarar görmesine, tesisin mali yapısının bozulmasına neden olabilecek, beklenmeyen şekilde ve istem dışı gelişen olaylardır.

İNCELE

Lütfen
Bekleyiniz

Organize medikal osgb whatsapp hattı

İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği, Diğer Sağlık Personeli, İşe Giriş Sağlık Raporları ve tetkikler hakkında danışmak istediğiniz noktalar varsa lütfen hemen whatsapp üzerinden iletişime geçiniz..

HEMEN ARA