Organize Medikal Osgb Kurumsal Logo

Organize Medikal İş Sağlığı ve Güvenliği - İzmir

Organize Medikal OSGB 2013 yılında İzmir'in Karşıyaka ilçesinde İZMİR OSGB ünvanıyla hizmet vermeye başlamıştır. 2021 yılının ortalarında farklı bir isimle hizmetlerini Çiğli İzmir adresinde devam ettirmektedir. Şirketimiz bünyesinde A-B-C sınıfı uzmanlar (az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinde hizmet verme yetkisine sahip) hizmet vermekte olup, tamamı iş güvenliği ve sağlığı ile işçi eğitimi konusunda derin tecrübeye sahiptir.

Devamı..

OSGB Firmaları ile neden çalışmalısınız ?

OSGB açılımı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak geçmektedir. Daha sağlıklı, güvenli, huzurlu ve verimli çalışma ortamları oluşturulması, meslek hastalıkları ve iş kazalarının engellenmesi amacıyla Tüm işyerlerini kapsayacak şekilde 1 Ocak 2013 de uygulamaya alınan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu yürürlüğe girmiştir. İSG Kanunun uygulamasını özetlersek; Az tehlikeli Sınıfta 50 ve üzeri çalışanı olan işyerleri ile tehlikeli – çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinde 1 kişi dahi çalışsa sürekli İSG hizmetleri için OSGB firmaları (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) ile anlaşması zorunluluğu başlamıştır. Nasıl ki her işletmenin bir Mali Müşaviri varsa, bu kanun ile her işletmenin bir iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi olacaktır.

Kamu Kurumları ve 50 kişi altı az tehlikeli sınıftaki işyerleri de sürekli İSG Katip ataması gerekmeksizin, Çalışanlarına İSG eğitimleri, Acil durum tatbikatları, sağlık kontrolleri ile tüm İSG dokümantasyonlarını yaptırmakla yükümlüdürler. Az tehlikeli Sınıfta faaliyet gösteren işletmeleri örneklemek gerekirse; Büro ortamında çalışılan avukatlık, muhasebecilik, gümrükçülük gibi işler, Mağazacılık hizmetleri, Lokanta hizmetleri vb. gibi iş sağlığı güvenliği risklerinin daha düşük olduğu sektörlerdir.

İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerin özel sektör eliyle yapılması için de T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri kurulmuştur.

İşyeri tehlike sınıfınızı esas faaliyet konunuza karşılık gelen NACE kodu üzerinden öğrenebilirsiniz. NACE Kodu-Tehlike Sınıfı için tıklayınız.

Yetki Belgemizi görmek için tıklayınız: OSGB Yetki Belgesi

Organize medikal osgb whatsapp hattı

İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği, Diğer Sağlık Personeli, İşe Giriş Sağlık Raporları ve tetkikler hakkında danışmak istediğiniz noktalar varsa lütfen hemen whatsapp üzerinden iletişime geçiniz..

HEMEN ARA

HİZMETLERİMİZ

İŞYERİ HEKİMLİĞİ

6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu işverenlere işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sağlanmasını zorunlu kılmaktadır. Bu kapsamda iş yerlerinde işyeri hekimi hizmeti sağlamak kanuni bir zorunluluktur. İşverenler, iş yerinde belirlenen kriterlere uygun işyeri hekimi bulundurmamaları halinde OSGB’lerden iş yeri hekimliği hizmetleri alabilirler.

İNCELE
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 6, 7 ve 8'inci maddeleri gereğince işverenler iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sağlamakla yükümlüdür. İş güvenliği uzmanlığı hizmetleri 6331 sayılı kanun ve bu kanun kapsamındaki yönetmeliklerle belirlenmiştir.

İNCELE
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

Çalışanların çalışma şartlarına uygun olarak iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimlerini almaları iş kazalarını ve meslek hastalıklarını azaltarak daha güvenli bir çalışma ortamı sağlayacak, aynı zamanda işyerindeki yaşam kalitesini ve iş verimliliğini de büyük ölçüde artıracaktır.

İNCELE
RİSK ANALİZİ

Risk Analizi; iş kazalarını önlemenin ve bu kazalara karşı tedbir almanın ayrılmaz bir parçasıdır. Resmi Gazetenin 29.12.2012 tarih ve 28512 sayılı basımı ile resmi bir kimliğe kavuşan "Risk Analizi" kavramı, İş Sağlığı ve Güvenliğinin de temel taşlarından biridir.

İNCELE
ACİL DURUM EYLEM PLANI

Acil durum; işletme çalışanları, müşteriler, ziyaretçiler veya halk arasında ölüm veya ciddi yaralanmalara neden olabilecek veya işlerin durmasına, işletme faaliyetlerinin aksamasına, fiziksel veya çevresel olarak zarar görmesine, tesisin mali yapısının bozulmasına neden olabilecek, beklenmeyen şekilde ve istem dışı gelişen olaylardır.

İNCELE

HABERLER

Lütfen
Bekleyiniz